niedziela, 25 marca 2018

A Dream Home Office For A Girl Boss

home-office


Even when I was a little girl I was dreaming about having my own office. It probably all started when I was in a primary school. Back then we lived in a studio/one bedroom flat so there wasn’t enough space for me to have a proper desk and I was doing my homework on the kitchen table. But there was one wall unit with a cupboard where I was keeping all my books, stationery and other school stuff. I exactly remember that feeling when I was opening the cupboard (double door) and while sitting on a chair just in front of it I was pretending I’m sitting in my own office. :)
*  *  *
Już jako mała dziewczynka marzyłam o posiadaniu swojego własnego biura. Wszystko chyba się zaczęło, kiedy byłam w Szkole Podstawowej. W tamtym okresie mieszkaliśmy w jednopokojowym mieszkaniu i nie było wystarczająco miejsca na biurko dla mnie, więc zadania domowe odrabiałam przy kuchennym stole. Była za to meblościanka z szafką, w której trzymałam wszystkie swoje książki, zeszyty i przybory szkolne. Doskonale pamiętam to uczucie, kiedy otwierałam podwójne drzwiczki mojej szafki, stawiałam przed nią taboret i siedząc na nim udawałam, że znajduję się w moim prywatnym biurze. :)


When you’ve got your digital space (a.k.a blog or other e-commerce business) it’s absolutely normal that you also would like to have a dedicated space at home where you could feel more organised, productive and inspired. Because I’m not self-employed I don’t need an office, but I really would like to create my very own work space in our flat where I could spend hours of creating next blog posts. I’ve found many great inspirations on Pinterest and today I’m going to show you what I’ve got in mind – let’s say it’s some kind of a mood-board. ;)
*  *  *

Kiedy posiadacie swoją osobistą przestrzeń w Internecie (np. blog, czy sklep internetowy), naturalne jest, że potrzebujecie wygospodarować przestrzeń w Waszym domu, w której będziecie czuć się bardziej zorganizowani, zmotywowani do pracy i bardziej wydajni. Ponieważ nie jestem samozatrudniona, nie potrzebuję osobnego biura, ale bardzo chciałabym stworzyć sobie mój własny kącik do pracy, w którym mogłabym spędzać godziny na pisaniu kolejnych notek na bloga. Znalazłam wiele świetnych inspiracji na Pinterest i dzisiaj mam zamiar Wam pokazać, co mam na myśli – powiedzmy, że to taki rodzaj mojej ‘mood-board’. ;)

home-office-2

I’m a huge fan of a simple décor – minimalistic and modern, but also feminine and cosy. I would love to have white table, light grey walls, dusty pink and copper accessories/other decorations. I would probably also have many grey & white items around me as a base.
*  *  *
Jestem ogromną zwolenniczką prostego wystroju – minimalistycznego i nowoczesnego, ale zarazem kobiecego i przytulnego. Zdecydowanie wybrałabym biały stół i jasno-szare ściany, a całość dopełniłabym dekoracjami i akcesoriami w kolorze przybrudzonego różu i miedzi. Oczywiście dookoła siebie miałabym również wiele białych i szarych akcentów, które tworzyłyby bazę pod pozostałe dodatki.

home-office-3

A comfortable chair is a must – especially in a dusty pink colour.
*  *  *
Nie wyobrażam sobie mojego kącika do pracy bez super wygodnego krzesła – najlepiej w kolorze przybrudzonego różu.

home-office-4

There should definitely be space for my computer/laptop.
*  *  *
Przede wszystkim będę potrzebować miejsca na mojego latopa/komputer.

home-office-5

As I wound not want to have clutter on my desk, I would like to have a free standing shelf unit near my desk where I could keep all my books, photographs, stationery and beautiful decorations.
*  *  *
Ponieważ nie chciałabym mieć zagraconego biurka, marzy mi się przejrzysty regał niedaleko biurka, na którym mogłabym trzymać moje książki, zdjęcia, przeróżne notatniki i piękne dekoracje.

home-office-6

Speaking of decorations, I really like surrounding myself with beautiful things (but not too many!), so I would definitely need space for flowers and other practical items like my iPhone, calendar, books, magazines, stationery.
*  *  *
A skoro już mowa o dekoracjach, bardzo lubię otaczać się pięknymi rzeczami (ale z umiarem oczywiście!), więc zdecydowanie potrzebowałabym miejsca na kwiaty oraz inne praktyczne przedmioty, takie jak mój iPhone, kalendarz, książki, czasopisma, czy ulubiony notes.

home-office-7
home-office-8

I consider myself as a creative person and I always look for some inspirations. That’s why I would love to have a mood-board and a few motivational quotes on the wall.
*  *  *
Uważam się za kreatywną duszę i zawsze rozglądam się za wszelkimi inspiracjami. Dlatego właśnie bardzo bym chciała ozdobić ścianę swoją własną ‘mood-board’ (tablicą z inspiracjami) oraz motywującymi cytatami.I really hope that one day I’ll be able to create my own work space. It definitely won’t happen soon, but I’m sure I’ll share the final results here with you.

Do you have a dedicated working space in your homes? Where do you like sitting when working on your laptop/computer? I would love to find out what do you love about your work space or how your dream home office would look like, so please let me know in the comments below. :)
*  *  *
Mam ogromną nadzieję, że pewnego dnia będę w stanie stworzyć sobie takie moje miejsce do pracy. Wiem, że w najbliższym czasie to niestety nie nastąpi, ale jak już się uda, to zdecydowanie będę chciała podzielić się z Wami efektem końcowym.

Posiadacie swoją prywatną przestrzeń do pracy w Waszych domach? Gdzie lubicie przesiadywać, kiedy pracujecie na swoim laptopie/komputerze? Dajcie proszę znać w komentarzach, co najbardziej lubicie w swoich kącikach do pracy, a jeśli takiego nie macie, to jak wyglądałoby Wasze wymarzone domowe biuro. :)

X
Gosia

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza