poniedziałek, 30 września 2019

5 artykułów, które zmotywują Cię do zmianNastała kalendarzowa jesień, przed nami już ostatni kwartał roku, a to oznacza, że wielu z nas będzie niezadowolonych ze stopnia realizacji swoich noworocznych postanowień. A ponieważ sama mam z tym problem, postanowiłam zebrać w jednym miejscu 5 moich artykułów z bloga, które być może zainspirują i Was do wprowadzenia pozytywnych zmian w życie jeszcze przed Nowym Rokiem. :)10 great ways to motivate yourself and get things done


Chociaż tekst ten napisałam wyłącznie po angielsku, to dowiecie się z niego jakie są moje ulubione sposoby na zmotywowanie się do działania. Jest tego sporo, bo omawiam aż 10 taktyk, więc podzieliłam wpis na dwie części (pierwsza i druga), ale dzięki temu każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Osobiście mam problem z punktem nr 8, ale pracuję nad tym. ;)Po co Ci te wszystkie rzeczy?!


W Tym artykule omawiam zagadnienie walki z konsumpcjonizmem, poruszam aspekt zakupów i kwestię oszczędzania, czyli tematy bardzo mi bliskie.

“Skąd się bierze ta cała potrzeba posiadania? Niby zakorzeniona w dzieciństwie, ale to czasy w jakich żyjemy i era konsumpcjonizmu tak bardzo wpływają na nasze wartości, gdzie "mieć" staje się ważniejsze niż "być".”
Because I love you! The joy of giving


Chociaż do Świąt jeszcze kilka miesięcy, to w tym tekście piszę o radości z wręczania prezentów najbliższym i byciu wdzięcznym.

“Czy zdarzyło Wam się chociaż raz marzyć, by świąteczny czas mógł trwać wiecznie? Styczniowy spadek nastroju dopada nas każdego roku i wyznaczanie sobie postanowień noworocznych niekoniecznie pomaga. Jak więc to wytłumaczyć? Czyżby grudzień był tak wspaniały, ponieważ przyzwyczailiśmy się do bycia rozpieszczanymi przez ogrom przepysznego jedzenia, wolnego czasu spędzonego z najbliższymi i co najważniejsze – świątecznych prezentów? Tak, prezentów, ale zamiast tych otrzymanych, dla mnie liczy się przede wszystkim radość z ich wręczania."
Can You Be A Beauty Obsessed Minimalist?Najwyższy czas się oficjalnie przyznać: mam obsesję na punkcie urodowego świata! Uwielbiam dogadzać sobie zakupami nowych kosmetycznych cudeniek, ale tylko od czasu do czasu, ponieważ cały czas staram się dążyć do minimalizmu i trzymać zawartość mojej kosmetyczki pod kontrolą. Ale czy jest w ogóle możliwe, by być minimalistą i mieć kosmetyczno-urodową obsesję jednocześnie? Oczywiście, że tak! Ja jestem na to przykładem! :)”

Temat baaardzo mi bliski. W tym artykule przedstawiam Wam mój 3-etapowy proces, który zbliży Was do minimalizmu urodowego.


So you want to declutter your space? | 10 decluttering tips


“Wyobraźcie sobie, że musielibyście się przeprowadzić, mając ograniczoną ilość walizek lub wprowadzić się do swojej drugiej połówki, która nie ma wystarczająco miejsca na Wasze rzeczy. Niewykonalne? Brzmi strasznie? Przy dużych ilościach posiadanych przedmiotów, do których jesteście przywiązani będzie Wam ciężko się z tym uporać, a to tylko wywoła niepotrzebny stres i problemy. Ograniczając ilość posiadanych rzeczy ułatwicie sobie podejmowanie decyzji, a dodatkowo zapewnicie sobie dodatkową przestrzeń – nie, nie do zagospodarowania… ;)”

Jeśli przytłacza Was ilość posiadanych rzeczy, tutaj znajdziecie 10 kroków do pozbycia się wszystkich niepotrzebnych przedmiotów.


Lubię regularnie wracać do wyżej wymienionych artykułów i upewniać się, że jestem na dobrej drodze. Czasami zdarza się, że moja sytuacja wymaga akurat ulepszenia, ale po ponownej lekturze tych tekstów sama sobie daję kopniaka do działania. Mam nadzieję, że i Wam one pomogą. :)

Ściskam,
Gosia

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza