wtorek, 17 grudnia 2019

Dzisiejszy tekst jest o Tobie!


Zastanawiałaś się kiedyś, jak wyglądałby kobiecy świat bez kosmetyków oraz potrzeby dbania o swój wygląd? Być może byłoby nam łatwiej, nie musząc przejmować się kwestiami urodowymi, ale zdecydowanie byłby to świat pozbawiony jednej z naszych ulubionych przyjemności. Jeśli i Ty otaczasz się kosmetycznymi dobrociami każdego dnia, to z pewnością nie chcesz przegapić tego, co dziś dla Ciebie przygotowałam, bo dziś poczytasz... o sobie. ;)


"Jak to o mnie?!" - taka była Twoja pierwsza reakcja? A no tak, dziś o Tobie, bo zebrałam dla Ciebie 5 moich artykułów o kobiecych "zmaganiach" w kwestii urodowej… a skoro to czytasz, to jesteś kobietą, prawda?

Te 5 zagadnień to:
1. FOMO w branży urodowej
2. Kosmetyki i ich daty ważności
3. Kosmetyczny minimalizm
4. Jakość, czy ilość?
5. Moc makijażu


1. Haven’t you missed anything? | FOMO in the beauty industry


tom-ford-beauty

Na bieżąco śledzisz wszelkie nowinki ze świata urodowego, mając nadzieję, że odkryjesz jakieś absolutne hity kosmetyczne, które odmienią Twoje życie - a przede wszystkim ciało, cerę, włosy - na lepsze? Skąd ja to znam. Jeśli jednak nie potrafisz chociaż przez jeden dzień powstrzymać się przed sprawdzaniem, co w urodowej trawie piszczy i jakie kosmetyki powinnaś koniecznie kupić, to prawdopodobnie cierpisz na FOMO… W tym artykule podpowiadam jak sobie z nim poradzić.


2. When should you throw out your makeup? | Cosmetics shelf life & how to extend it


makeup-expiration-guide

Bądźmy ze sobą szczere: jak często robisz przegląd swoich kosmetyków? To, że używasz ich na porządku dziennym wcale Cię nie usprawiedliwia - liczy się data otworzenia ich po raz pierwszy. Aż 78% kobiet nie ma pojęcia, że ich kosmetyki mają datę przydatności do zużycia… więc używają ich pomimo jej przekroczenia (czyt. przeterminowania)! A Ty wcale nie chcesz być w tej grupie kobiet, prawda? Ale nic się nie martw, bo pokażę Ci, jak do tego nie dopuścić. :)


3. Can You Be A Beauty Obsessed Minimalist?

charlotte-tilbury

Najwyższy czas się oficjalnie przyznać: mam obsesję na punkcie urodowego świata! Uwielbiam dogadzać sobie zakupami nowych kosmetycznych cudeniek, ale tylko od czasu do czasu, ponieważ cały czas staram się dążyć do minimalizmu i trzymać zawartość mojej kosmetyczki pod kontrolą. Ale czy jest w ogóle możliwe, by być minimalistą i mieć kosmetyczno-urodową obsesję jednocześnie? Oczywiście, że tak! Ja jestem na to przykładem! :)”

Temat baaardzo mi bliski. W tym artykule przedstawiam Wam mój 3-etapowy proces, który zbliży Was do minimalizmu.


4. Quality or quantity? | Drugstore vs High-End beauty products


drugstore-high-end-beauty-products

Chociaż każda kobieta jest inna, ma różne potrzeby i wymagania, to prawie każda z nich uwielbia kosmetyki, dlatego producenci kosmetyczni robią wszystko, żebyśmy miały z czego wybierać pod kątem swoich upodobań. Podjęcie decyzji nie jest łatwe, bo przecież tak wiele produktów kusi. Jest jednak bardzo istotne pytanie, które musimy sobie same zadać przed dokonaniem zakupu: “Stawiam na jakość, czy na ilość?”


5. How make-up changes women | The story of a young girl and a recent study

makeup-changes-women

Uwielbiam obserwować ludzi i ich zachowania w różnych sytuacjach, ale z punktu widzenia psychologa i marketingowca. Po przeprowadzce do Londynu,, byłam świadkiem pewnego interesującego zdarzenia, którym podzieliłam się później na blogu. Historia jest wspaniałym przykładem na to, jak firmy sprzedają nam bardziej doświadczenia, niż produkty.

Ciekawa jestem, który z tych tekstów najbardziej Cię zainteresował. Dasz znać? :)

Ściskam,
Gosia

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza